ESTETYKA I HIGIENA

 

       Stanowi bardzo obszerną gamę usług stomatologicznych, która jest skierowana do najbardziej wymagających pacjentów. We współczesnych czasach piękno oraz zdrowie stało się bardzo cenionymi wartościami. Zdrowy a zarazem śliczny uśmiech dodaje nam co również przyczynia się do relacji międzyludzkich. Możliwość nieskrępowanego wyrażania radości w wielu przypadkach zawdzięczamy właśnie stomatologom. W każdym przypadku wymagania i potrzeby pacjenta są inne. Do najczęstszych usług zalicza się piaskowanie zębów, korygowanie oraz konturowanie ich kształtu oraz wybielanie, co jest możliwe juz na jednej wizycie. Zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację stomatologiczną na której lekarz zaproponuje najlepsze rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb i spełniające Państwa oczekiwania.

Do głównych zabiegów z zakresu estetyki oraz higieny zaliczamy:

-skaling

       Dzięki temu zabiegowi w szybki i bezbolesny sposób można pozbyć się kamienia nazębnego. Jest to twarda, zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, z którą nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić podczas codziennej higieny jamy ustnej. Jest to zabieg zarówno profilaktyczny jak i leczniczy, ponieważ chroni przed paradontozą oraz chorobom dziąseł, które w konsekwencji mogą doprowadzić do utraty uzębienia. Czynność ta jest przeprowadzana przy pomocy aparatu ultradźwiękowego. Zaleca się wykonywać ją minimum co 6 miesięcy. W naszej placówce usuwanie kamienia raz w roku jest bezpłatne- w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

-usuwanie osadu

       Osad nazębny powstaje na skutek osadzania się barwników zawartych w ulubionych napojach czy używkach jak dym papierosowy. Należy go usunąć zarówno ze względów estetycznych jak i zdrowotnych, ponieważ przysłania próchnicę, która w konsekwencji może nie być zauważona przez stomatologa.

piaskowanie

       Jest to zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów za pomocą piaskarki stomatologicznej. Wytwarza ona strumień mieszaniny piasku stomatologicznego, wody oraz powietrza pod ciśnieniem. Pozwala to na wyjątkowo dokładne pozbycie się wszelkiego osadu, nierówności na powierzchni zęba oraz wszelkich przebarwień.

-licowanie zębów

       Jest to jeden z najlepszych sposobów na odtworzenie pięknego oraz zdrowego uśmiechu nawet bardzo zniszczonym zębom. Cementowanie licówek jest zabiegiem, który poprawia kształt i koloryt zębów na wiele kolejnych lat, z tego też powodu warto go wykonywać w zaufanej placówce. W naszej firmie jest możliwość wykonania tego zabiegu w ramach jednej wizyty za pomocą materiału światłoutwardzalnego.

-wybielanie zębów

       Jest to bezbolesny i bezpieczny zabieg pozwalający osiągnąć białe oraz lśniące zęby, które są dopełnieniem naszego wizerunku. W naszej klinice proponujemy Państwu dwie metody uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu:

  • wybielanie zębów 1-seansowe

       Umożliwia profesjonalne wybielanie zębów w ciągu tylko jednej wizyty w gabinecie dzięki preparatowi firmy ”Opalescence”. Aktywowany chemicznie żel pozwala na osiągnięcie maksymalnej efektywności środka wybielającego spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Metoda ta jest wysoce efektowna a jednocześnie co bardzo ważne bezpieczna, gdyż nie uszkadza szkliwa. Jeżeli pacjentowi zależy zarówno na szybkim jak i dającym doskonały efekt przywrócenia bieli zębom, ta metoda jest właśnie dla niego.

  • metoda nakładkowa

       Jest to kolejna metoda wybielania niezastąpionego środka  “Opalescence”. Podczas pierwszej wizyty stomatolog pobiera wycisk, który umożliwia wykonanie nakładek na zęby. Są one wygodne oraz przeźroczyste. Zapewniają pacjentowi bezpieczeństwo wybielania podczas snu. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje do domu wykonane nakładki oraz strzykawki zawierające wybielający żel. Lekarz bardzo dokładnie pouczy pacjenta jak należy aplikować żel na nakładki oraz na jaki czas je zakładać ( jest to sprawa bardzo indywidualna o której decyduje lekarz). Stomatolog kontroluje stopień wybielania wyznaczając co kilka dni wizyty kontrolne, aby nie doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Kuracja trwa zazwyczaj od 3 do 10 nocy, jednak pierwsze efekty możemy podziwiać w ciągu pierwszej doby.

Zabieg wybielania przeprowadzony przy użyciu preparatu "Opalescence"
Zabieg wybielania przeprowadzony przy użyciu preparatu “Opalescence”