PROTETYKA

          Jest to dziedzina stomatologii, która pozwala nam na rekonstrukcję zniszczonych zębów oraz odbudowę brakujących. Jest to bardzo ważne, gdyż brak nawet jednego zęba nie jest jedynie problemem estetycznym lecz również funkcjonalnym. Przyczynia się to do powstania nieprawidłowości w zgryzie i związanym z tym poważnych konsekwencji. Z tego też powodu bardzo ważne jest aby uzupełnić braki zębowe i na nowo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

W naszym gabinecie wykonujemy szeroką gamę uzupełnień protetycznych, takich jak:

Protezy stałe:

– wkłady koronowo-korzeniowe

          Wkłady te należą do konstrukcji umocowanej na stałe w jamie ustnej pacjenta. Stosuje się je w przypadku gdy dalsze leczenie wymaga wzmocnienia korzenia zęba, np. po leczeniu endodontycznym i przed umocowaniem korony protetycznej. W naszej placówce, dzięki zastosowaniu nowoczesnych wkładów z włókna szklanego, wykonujemy je w ramach zaledwie jednej wizyty. Moduł elastyczności wkładów z włókna szklanego jest bardzo zbliżony do modułu elastyczności zębiny, dzięki temu rzadziej ulegają złamaniom oraz pęknięciom. Wkład ten przyczynia się stosunkowo szybkiego procesu leczenia i razem z umocowaną koroną doskonale pełni funkcję brakującego zęba.

– korona porcelanowa

          Jej głównym zadaniem jest zastąpienie naturalnej korony zęba pacjenta. Jest to jedna z najbardziej popularnych sposobów na odbudowę mocno zniszczonych zębów, zapewniając przy tym doskonałą imitację naturalnego uzębienia. Prawidłowy sposób ich wykonania połączony z codzienną higieną zapewnia trwałość i możliwość cieszenia się z pięknego uśmiechu na wiele kolejnych lat

-mosty protetyczne

Jest to nic innego jak zblokowane ze sobą korony porcelanowe, które idealne imitują naturalne uzębienie zapewniając wysoki komfort gryzienia.

-most adhezyjny

          W naszej firmie cieszy się szczególnym zainteresowaniem pacjentów. Polega na nieinwazyjnej metodzie uzupełnienia brakującego zęba podczas zaledwie jednej 2-godzinnej wizyty. Dotychczas można było wykonać takie uzupełnienie jedynie poprzez ostre szlifowanie dwóch sąsiednich zębów, nałożenie na nich korony i dopiero brakującego zęba. Metoda ta kłoci się jednak z zasadami jak najmniejszej inwazyjności w nowoczesnej stomatologii. Z tego powodu też, idealnym rozwiązaniem w sytuacji brakującego zęba jest most adhezyjny, który łączy w sobie szybkość wykonania, komfort oraz najmniejszy stopień inwazyjności wśród znanych metod we współczesnej stomatologii.

Protezy ruchome:

-proteza szkieletowa

Jest rodzajem protezy ruchomej, która uzupełnia częściowe braki w uzębieniu, w którym nie ma możliwości uzupełnienia mostem. Jest to bardzo dobry wybór spośród protez ruchomych , gdyż nie działa destrukcyjnie w stosunku do tkanek przyzębia.

-proteza akrylowa

          Proteza ta jest najczęściej wybierana przez pacjentów, głównym czynnikiem wpływającym na jej wybór jest cena. Jest to rodzaj protezy ruchomej , która odbudowuje braki zębowe, gdzie zarówno zęby jak i płyta są wykonane z akrylu. Proteza ta wymaga od pacjenta nakładu pracy oraz zaangażowania aby ułatwić sobie jej użytkowanie. Do tego rodzaju protezy pacjent musi się przyzwyczaić, lecz przede wszystkim nauczyć się prawidłowo z niej korzystać. W naszej placówce pacjent w ramach NFZ  ma prawo do bezpłatnej protezy akrylowej raz na 5 lat powyżej 5-ciu braków zębowych.

Oprócz tradycyjnych protez akrylowych, na naszej firmie oferujemy Państwu nowoczesne protezy termoplastyczne : acetalowe oraz akronowe

-proteza acetalowa

          Należy do protez częściowych i stanowi nowocześniejszą alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. Różnicą jest jednak to, że sztywne metalowe i akrylowe elementy zostały zastąpione przez estetyczne tworzywo zwane acetalem. Dzięki temu posiadają szereg zalet, które zdecydowanie wyróżniają je od klasycznych protez akrylowych:

 • szkielet protezy jest elastyczny, cienki oraz lekki
 • zajmują bardzo niewiele miejsca w jamie ustnej ( praktycznie nie pokrywają podniebienia)
 • płyta protezy oraz klamry wykonane są w kolorze zębów bądź dziąsła co bardzo wpływa na estetyczny wygląd
 • Ze względu na swoją nowoczesną konstrukcję są to protezy bardzo chwalone przez pacjentów do których się szybko przyzwyczajają.
 • Mocowanie protezy znajduje się na wypustkach oraz klamrach co pozwala zapomnieć o uciskaniu dziąseł.
 • bardzo dobrze trzymają się w jamie ustnej
 • bardzo wysoka odporność na złamania

 

-proteza akronowa

          Obecnie jest ona najwyższej generacji protezą dla pacjentów z brakami zębowymi wśród protez ruchomych. Jest ona następczynią protez acetalowych oraz nylonowych. Proteza akronowa to połączenie wielu ważnych zalet jak wygoda, estetyka oraz wytrzymałość. Rozwiązuje niemal wszystkie problemy jakie stwarzały tradycyjne protezy akrylowe. Można ją stosować w przypadku braku pojedynczego zęba aż do przypadku całkowitego bezzębia. Do głównych zalet należy:

 • brak widocznych klamer
 • całkowita biotolerancja ( brak alergenów oraz substancji toksycznych)
 • nie posiada żadnego zapachu oraz smaku
 • cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną
 • znacznie mniejsza płyta protezy ( wpływa to na wysoki komfort użytkowania)
 • najwyższa stabilność koloru
 • możliwość dostawienia zęba
 • brak odkształceń nawet podczas picia gorących napojów
 • bardzo niska waga i niewielka grubość
 • bardzo wysoka wygoda i estetyka protezy